Erekcia u 50-ročného muža: ako zlepšiť potenciu?

zníženie potencie po 50 rokoch

Erekcia po 50 rokoch u veľkej väčšiny mužov podlieha zmenám, žiaľ, nie k lepšiemu. Vekový „odtlačok" je cítiť, no prežité roky nie sú jediným faktorom, ktorý vedie k erektilnej dysfunkcii.

Každý predstaviteľ silnejšieho pohlavia, bez ohľadu na jeho vek, chce byť pre svojho partnera atraktívny a každé „zlyhanie" intímneho plánu sa javí ako vážna psychická trauma, ktorá len zriedka zostáva bez následných ťažkostí.

S pribúdajúcim vekom dochádza k poklesu erekcie, zníženiu sexuálnej túžby, trvanie pohlavného styku zanecháva veľa želaní. Mnohí muži po päťdesiatke v tomto smere hľadajú odpoveď na otázku, ako zlepšiť erekciu?

Pozrime sa na dôvody poklesu erektilnej schopnosti vo veku päťdesiatich rokov a tiež zistíme, aký spôsob pomôže obnoviť mužskú silu?

Impotencia a vek 50 rokov

Nedá sa s úplnou istotou povedať, že všetci muži vo veku 51 a viac rokov budú mať sexuálne problémy. Ide len o to, že v týchto rokoch sa v tele silnejšieho pohlavia pozorujú zmeny súvisiace s vekom, hladina testosterónu klesá. V súlade s tým bude erekcia vo veku 40 a 52 rokov výrazne odlišná.

Mužské sily sa znižujú pod vplyvom obrovského množstva škodlivých faktorov. Je potrebné poznamenať, že primárnym dôvodom je hladina testosterónu v krvi mužov. Lekári poznamenávajú, že vo veku 30 - 35 rokov koncentrácia hormónu klesá a 50 rokov sa môže stať kritickou značkou.

S každým rokom sa funkčnosť ciev znižuje, cievne steny strácajú svoju bývalú elasticitu a pružnosť, dochádza k patologickým zmenám a narušeniu štruktúry. V dôsledku toho je krvný obeh narušený a impotencia nie je ďaleko.

Okrem toho je zriedkavé, že akýkoľvek zástupca silnejšieho pohlavia vo veku 53 rokov nemá v anamnéze chronické ochorenia, ktoré negatívne ovplyvňujú erektilné schopnosti mužov.

Uveďme si najčastejšie príčiny erektilnej dysfunkcie po 50 rokoch:

 • Nesprávny životný štýl, najmä zneužívanie alkoholu, fajčenie, užívanie drog, nízka fyzická aktivita. Rovnako ako nedostatok fyzickej aktivity, nadváha.
 • Psychologické problémy. Ako už bolo spomenuté, jedno „zlyhanie" v posteli môže viesť k ďalším ťažkostiam, ktoré určite ovplyvnia kvalitu erekcie.
 • Rôzne kardiovaskulárne ochorenia, hypertenzia, diabetes mellitus akéhokoľvek typu, trauma penisu alebo panvových orgánov, roztrúsená skleróza, vaskulárne patológie a iné ochorenia.

Na liečbu chronických ochorení berie 54-ročný muž lieky, ktoré ako vedľajší účinok môžu výrazne oslabiť sexuálnu silu, čo vedie k celému radu intímnych problémov.

Štatistiky ukazujú, že impotencia sa netýka len 55-ročných mužov, ale aj nežného pohlavia. Chronické ochorenia a nezdravý životný štýl, nadváha - to všetko vedie k zníženiu libida u žien.

Zlepšenie potencie a erekcie: tipy a triky

Obnova sexuálnej sily predstaviteľov silnejšieho pohlavia začína zistením príčiny, ktorá pôsobí ako provokujúci faktor. Ak sa táto položka ignoruje, potom žiadne účinné a silné lieky nepomôžu vrátiť dobrý stúpač.

Preto sa v prvom rade odporúča navštíviť lekára, podrobiť sa vyšetreniu na prítomnosť patológií, ktoré zhoršujú erektilnú schopnosť mužov. Napríklad, ak dosiahnete normálnu hladinu cukru pri cukrovke, potom sa kvalita erekcie zvýši.

Keď sú zápalové procesy v prostatickej žľaze vyrovnané, potom sa v priebehu času sexuálne sily vrátia v plnej miere. Liečba teda závisí od primárneho zdroja patologického zlyhania.

Vo všeobecnosti sa liečba impotencie môže uberať nasledujúcimi smermi:

 1. Liečba „pôvodného zdroja" ťažkostí sa navyše odporúča symptomatická terapia, aby muž mohol žiť pravidelný intímny život.
 2. Vymenovanie doplnkov stravy, ktoré poskytujú zvýšenie imunitného stavu, kompenzujú nedostatok minerálov a vitamínov, pozitívne ovplyvňujú telo ako celok.
 3. Hormonálna substitučná liečba sa odporúča v prípadoch, keď má pacient extrémne nízku hladinu testosterónu v krvi.
 4. Rýchlo pôsobiace lieky, ktoré ovplyvňujú prietok krvi, v dôsledku čoho sa penis stáva silným a elastickým. Neovplyvňujú príčiny, vyznačujú sa dočasným účinkom a relatívne predĺženým pôsobením.
 5. Fyzioterapeutické procedúry. Patrí medzi ne magnetoterapia, bahenná terapia, minerálne kúpele a mnohé ďalšie.

Zlepšenie erekcie možno očakávať v každom veku a vo veku 56 rokov zostáva veľa mužov sexuálne aktívnych. Hlavná vec na zapamätanie je, že popri medikamentóznej terapii má nemalý význam aj úprava životného štýlu.

Dôležité dodatočné pravidlá pre dobrý stúpač: vyvážená strava, cvičenie, včasná liečba všetkých chorôb (dokonca aj prechladnutia).

Lieky na erekciu

Keď si muž uvedomí, že sa jeho erekcia zhoršila, takmer okamžite premýšľa, akú tabletku si vziať? A to nie je nič nezvyčajné, ale vo veku 57 rokov nebude fungovať každý liek.

Mnohé lieky majú veľa kontraindikácií, respektíve ich užívanie na pozadí určitých chorôb v dospelosti je plné nielen vedľajších účinkov, ale aj niektorých komplikácií.

Všetky prostriedky na erekciu sú klasifikované v závislosti od aplikácie. Muži najčastejšie uprednostňujú užívanie tabletiek, pretože je to najpohodlnejší spôsob. Ale drogy majú inú formu uvoľňovania.

Napríklad uretrálne lieky sa vstrekujú do močovej trubice, účinkujú 10 minút a vyznačujú sa účinkom približne jednej hodiny. Tento čas stačí na plnohodnotný pohlavný styk.

Existujú nasledujúce formy liekov:

 • Injekcie sa aplikujú do kavernózneho tela penisu. Účinok sa pozoruje po 5-10 minútach. Vedľajšie účinky: bolesť pri podávaní lieku, svrbenie, pálenie, bolesť pri sexe. Predpisuje ich lekár.
 • Prostriedky miestnej akcie. Patria sem rôzne krémy a gély. Možno je to najbezpečnejší spôsob, ako pomôcť obnoviť erekciu vo veku 58 rokov. Vďaka rastlinnému zloženiu liek nevyvoláva vedľajšie účinky.

Pri výbere prostriedku syntetického pôvodu by ste mali vždy pamätať na „odvrátenú stranu mince", najmä na možné poškodenie spôsobené užívaním drogy. A potom už pomalá erekcia nebude pre mužov tým najväčším problémom.

Vo veku 59 rokov sú obľúbené doplnky stravy ako Ogoplex, Ali Caps, Inforte, Yarsagumba a ďalšie doplnky. Pôsobia pomaly, ale majú kumulatívny účinok, čo vám umožňuje udržať dobrú erekciu aj po vysadení liekov.

Šport ako spôsob zlepšenia erektilnej funkcie

Keď má muž intímne problémy, každý lekár povie, že šport je neoddeliteľnou súčasťou terapie. Pri aktívnom pohybe sa zvyšuje krvný obeh v tele, mäkké tkanivá dostávajú viac kyslíka, stráca sa nadváha, čo sa často pozoruje u mužov v dospelosti.

Nie je potrebné sa vyčerpávať cvičením v telocvični, pretože existujú špeciálne komplexy zamerané na obnovenie sexuálnej sily doma. Hlavná vec je trénovať každý deň 20-30 minút.

Tento proces bude určite trvať pomerne dlho, pretože svaly potrebujú čas na posilnenie a zotavenie.

Zvážte niekoľko účinných cvičení pre zrelých mužov:

 1. "Pohyb na zadku. "Muž by mal sedieť na podlahe, narovnať nohy dopredu, s pätami trochu položenými na podlahe. Potom musíte posunúť zadok a pohnúť sa dopredu. V tréningu „prejdite" aspoň 5 metrov.
 2. Cvičenie "Bicykel". Muž si ľahne na rovnú plochu, zdvihne nohy a potom napodobňuje jazdu na bicykli. Začnite s krátkym tréningovým časom, ktorý postupne zvyšujte na 7-8 minút nepretržitej jazdy.
 3. Ľahnite si na podlahu, pokrčte kolená, päty oprite o rovinu. Pri hlbokom nádychu zdvihnite panvu, pri výdychu nižšie. Opakujte toľkokrát, koľkokrát je to možné.

Cvičenia uvedené vyššie prispievajú k normalizácii krvi, posilňujú svaly panvového dna, čo priaznivo ovplyvňuje potenciu a erekciu mužov.

Špeciálne spreje pomáhajú urýchliť proces návratu mužskej sily. Jedinečnosť lieku spočíva v tom, že jeho účinnosť nezávisí od veku. Na mladých a zrelých mužov čaká ohromujúci výsledok.