Stimulácia potencie

Stimulácia potencie sa stáva dôležitou otázkou pre mužov, ktorí dosiahli vek štyridsať alebo päťdesiat. Často tento problém znepokojuje ich manželky a priateľky ešte viac. Dnes sa pozrieme, aké sú lieky na potenciu a prirodzené spôsoby, ako zvýšiť ich hladinu.

muž so slabou potenciou ako stimulovať

Stimulanty

Potenciu u mužov môžete stimulovať nasledujúcimi spôsobmi:

 • Rýchle prostredia. Pomáhajú naplniť oblasť genitálií krvou. Akcia začína rýchlo, treba užiť tabletku na potenciu krátko pred pohlavným stykom. Môžu byť návykové, negatívne ovplyvňujú krvný tlak, srdce a cievy.
 • syntetické hormóny. Testosterón je najdôležitejší hormón na stimuláciu potencie u mužov. Ak máte nízku hladinu, všetky ostatné prostriedky budú mať len symptomatický účinok.
 • Správna výživa, dostatok vitamínov a minerálov. Niektoré mikroživiny sa priamo podieľajú na tom, ako mužské semenníky produkujú testosterón. Napríklad selén a zinok sú pre človeka potrebné vo veľkých množstvách.
 • Športové cvičenia, ktoré stimulujú hormonálne zmeny. Pohyby v panvovej oblasti aktivujú dobrý krvný obeh, stimulujú normálnu potenciu.
 • Masáže a akupunktúra. Body, ktorých stimulácia pomáha obnoviť erekciu mužského penisu, sa nachádzajú napríklad v oblasti chodidiel.
 • Ľudové metódy a doplnky stravy na potenciu. Toto sú veľmi pochybné spôsoby, ako obnoviť stabilnú potenciu a vyliečiť erektilnú dysfunkciu. Môžu sa však použiť ako doplnková liečba.

Lieky

Na trhu nájdete veľké množstvo prostriedkov na zvýšenie mužskej potencie. Mnohé z nich sú dostupné bez lekárskeho predpisu, zatiaľ čo iné vyžadujú pri používaní veľkú starostlivosť. Ak chcete vybrať liek na potenciu, je lepšie konzultovať s lekárom vopred.

V skutočnosti rôzne príčiny nízkej účinnosti vyžadujú rôzne liečby.

Rýchlo pôsobiace tablety

Lieky účinkujú do 30-60 minút po požití. Výrazne zlepšuje krvný obeh a reakciu organizmu na vzrušenie. Účinok môže trvať od niekoľkých hodín až po viac ako 24 hodín.

Tieto prostriedky majú dobrý vplyv na potenciu muža, ale nemôžete si na ne zvyknúť. Ak máte problém, nezabudnite ho liečiť. S takýmito prostriedkami si pomôžete len za jednu noc. Namiesto toho, aby ste utrácali veľa peňazí za tieto lieky, je lepšie začať cvičiť a jesť správne, aby ste vyliečili prostatitídu.

Najmä by ste nemali užívať takéto pilulky mladým ľuďom s normálnou potenciou. Áno, urobia vás aktívnejším v posteli. Ale je tu možnosť, že v budúcnosti tento efekt stratí. A časom sa vyvinie psychická závislosť na droge. Čo má tiež slabý, no negatívny vplyv na organizmus.

hormonálna terapia

Umelý testosterón potrebujú hlavne muži, ktorí prekročili hranicu štyridsať až päťdesiat rokov. V tomto čase sa potencia u mužov oslabuje. Nastáva takzvaná „mužská menopauza", počas ktorej klesá prirodzená produkcia pohlavných hormónov.

Tieto lieky sa musia užívať pod prísnym lekárskym dohľadom. Je obzvlášť dôležité dodržiavať dávku a čas podávania. Hormonálna terapia na zvýšenie mužskej potencie funguje len pri správnom a pravidelnom priebehu. Nemôžete si vziať testosterónovú tabletku alebo injekciu tesne pred sexom.

Akýkoľvek vonkajší hormón môže mať neočakávané vedľajšie účinky. Môžete pribrať na váhe alebo sa stať príliš podráždeným. Akékoľvek takéto zmeny je potrebné oznámiť lekárovi. Najzávažnejšou kontraindikáciou užívania hormónov je zvýšená zrážanlivosť krvi. V tomto prípade môže testosterón spôsobiť žilovú trombózu.

prirodzená stimulácia

Správna sada stopových prvkov hrá dôležitú úlohu pri tvorbe testosterónu, krvnom obehu a liečbe prostatitídy. Patria sem najmä vitamíny B, C, D a E, ako aj minerály selén a zinok.

jedlo na stimuláciu potencie

Všetky potrebné látky nájdete v nasledujúcich potravinách:

 • Mäso. Najvhodnejšie sú chudé panenky, kuracie prsia. Dodatočná stimulácia potencie vytvorí horké a pikantné koreniny, bylinky. Mäsový proteín je potrebný na udržanie správneho fungovania mužského tela a dobrej potencie.
 • Morské plody. Už medzi stredovekými dámami bolo známe, že nakŕmiť manžela ustricami znamená získať nezabudnuteľnú noc.
 • Vlašské orechy. Tento produkt obsahuje špeciálne mastné kyseliny, ktoré pomáhajú udržiavať potenciu a stimulujú produkciu testosterónu.
 • Citrusové plody, granátové jablká a figy. 100 gramov týchto plodov denne bude fungovať lepšie ako väčšina výživových doplnkov.

Ľudové metódy

Liečitelia minulosti poznali rastliny, ktorých výťažky pomáhali aj starším ľuďom obnoviť potenciu a obnoviť mladosť. Pamätajte, že takéto zložky sa nezmenia na liek, napríklad v dôsledku zápalu prostaty. Môžu však pomôcť dosiahnuť normálnu sexuálnu túžbu a dobrú úroveň potencie.

Medzi jednoduché spôsoby, ako zvýšiť mužskú potenciu doma, patria:

 • Ženšenová tinktúra na alkohol, ktorú možno nájsť v každej lekárni. Vezmite tridsať kvapiek na 250 ml vody. Opakujeme dvakrát denne. Priebeh liečby trvá najmenej mesiac, ale potom si všimnete trvalé zlepšenie potencie.
 • Dubrovník. Rozdrvte šesť polievkových lyžíc, nalejte 500 ml vriacej vody. Trváme na tridsať minút. Takýto odvar treba piť trikrát denne, aspoň pár dúškov.
 • Bežná materská dúška tinktúra. Dve čajové lyžičky sa varia s pohárom vriacej vody a vylúhujú sa asi sedem hodín. Potrebujete vypiť 750 ml denne, rozdelených do troch dávok.
 • Dobrou metódou stimulácie bude obvyklé varené víno. Hlavnou vecou nie je príliš uniesť alkoholovú zložku a nepiť viac ako pár pohárov. Dôležité je, aby červené víno bolo dobré. Takéto varené víno musí obsahovať med, škoricu a klinčeky. Korenie a hrejivý efekt rýchlo urobia svoje.

Masáž

masáž na stimuláciu potencie

Požiadajte svojho partnera o jednoduchú masáž na stimuláciu vašej sily:

 • Prvý bod možno nájsť v slabinách, medzi análnou oblasťou a mieškom. Pred stimuláciou tejto oblasti si potrite ruky; budú sa zahrievať, tým sa zvýši účinok. Vykonajte pohyby v kruhu, najskôr v smere hodinových ručičiek a potom proti smeru hodinových ručičiek. Ideálne je, ak sa súčasne dotknete všetkých ôsmich sakrálnych foramenov a zatlačíte na ne.
 • Prejdime k masáži ohanbia. Stimuláciou tejto oblasti zvyšujeme hladinu testosterónu. Nachádzame sa na kraji sedačky, opäť všetci traja spolu. Jedna ruka drží semenníky a zahrieva ich. Druhý vykonáva kruhové masážne pohyby v oblasti nad lonovou kosťou. Podľa východnej medicíny treba vykonať tridsaťšesť pohybov v každom smere.

Masáž prostaty netreba podceňovať:

 • Muž sa postaví na všetky štyri a bruchom sa dotkne bokov.
 • Partner alebo lekár maže prst lubrikantom alebo bežnou vazelínou.
 • Vložte prst asi jeden palec hlboko do konečníka cez zvierač.
 • Hľadajte malú hrudku.
 • Najprv masírujte postupne každú stranu prostaty.
 • Pohyb musí byť vykonaný zhora nadol.
 • Potom začneme pohybovať prstom, opisujeme osmičku a tlačíme na prostatu.
 • Tlak sa každým kolom zvyšuje.
 • Masáž končí pohladením v strede.

Masáž sa vykonáva dobre, ak z penisu vytečie niekoľko kvapiek prostatickej tekutiny. Relácia trvá asi dve minúty, postup musíte vykonať každý druhý deň. Priebeh liečby je od desiatich do pätnástich sedení.

Akupunktúra

Veľký význam majú aj orientálne metódy reflexológie. Nájdite na svojich nohách body na stimuláciu sily. Sú len dve, prvá je v strede chodidla. Ak chcete nájsť druhý, prejdite z prvého bodu do vnútra chodidla.

Masírujte ich palcom, krúživými pohybmi, hmatateľným tlakom. Môžete si overiť, že je to tak, ak sa zameriate na svoje vlastné pocity. Najcitlivejšie a najbolestivejšie sú vždy akupunktúrne body.

Športové záťaže

Nemožno podceňovať, ako na muža vplýva fyzická aktivita. Ovplyvňujú nielen fyzickú stránku problému, ale zlepšujú aj krvný obeh a priamo provokujú uvoľňovanie testosterónu. Potencia sa tiež zlepšuje, pretože muž sa opäť cíti ako muž, ktorý bojuje o športové víťazstvá.

športy na stimuláciu potencie

Energetické náboje stačia na stimuláciu sexuálnej túžby, čo vedie k anabolickému efektu. Tu bude lišta lepšie zobrazená. Naproti tomu vytrvalostné kardio znižuje hladinu testosterónu a silu.